Matura ustna z języka angielskiego


Zapoznaj się z książką Matura ustna z języka angielskiego

Z roku na rok pojawia się coraz więcej książek, których tematem jest matura ustna z języka angielskiego. Trzeba przyznać, że nie brakuje wśród nich publikacji naprawdę wartościowych, które stanowią cenną pomoc dla maturzystów.

Po cóż zatem kolejna książka? Otóż autorzy wydawanych do tej pory pozycji przyjmują założenie, które dla wielu uczniów nie jest wcale takie oczywiste – że przyszły maturzysta ma dość czasu, by rzetelnie przygotować się do egzaminu. Rzeczywistość często jednak wygląda zupełnie inaczej i na pewno zgodzisz się z tym w 100% :-)

Nie musisz być orłem z angielskiego, aby zdać maturę. Poznaj techniki, które w znacznym stopniu Ci to ułatwią.

Jak wszyscy wiemy, spora część uczniów zaczyna poważnie traktować maturę dopiero na miesiąc czy dwa przed egzaminem. Jest to oczywiście okres zbyt krótki, by w znaczący sposób poszerzyć swoje umiejętności językowe.

Stąd pomysł na prezentowanego tutaj ebooka. Różni się on od innych publikacji tym, że nie został napisany z myślą o ugruntowaniu czy poszerzeniu Twojej wiedzy, bo na to może już nie być zbyt wiele czasu, ale po to abyś niezależnie od stopnia posiadanej wiedzy potrafił tak ją wykorzystać na maturze, aby mieć szansę na jej zdanie.

  • Masz taką wiedzę, jaką masz i nie da się tego zmienić w krótkim okresie czasu.
  • Umiejętności językowe niektórych maturzystów są bardzo dobre, innych średnie, a jeszcze innych wręcz opłakane.
  • Celem tej książki jest pokazanie Ci, w jaki sposób ową wiedzę – bez względu na to, jaka by ona nie była – najlepiej wykorzystać w trakcie egzaminu.

Egzaminator radzi, jak zabłysnąć na maturze

Ebook “Matura ustna z języka angielskiego” napisany został przez egzaminatorkę, która co roku uczestniczy w ocenianiu uczniów podczas matury ustnej z języka angielskiego. Dlatego też dowiesz się co jest tak naprawdę ważne podczas egzaminatorów i na co zwracają oni największą uwagę.

Dla egzaminatora ważne jest, jak Twoja wiedza przekłada się na realizację poszczególnych zadań maturalnych. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że ilość punktów zdobytych na egzaminie nie musi być odzwierciedleniem oceny końcowej uzyskanej na świadectwie.

Cóż z tego, że posiadasz bogaty zasób słów, jeśli nie potrafisz wykorzystać ich w trakcie egzaminu? Odwróćmy sytuację: cóż z tego, że posiadasz ubogi zasób słów, skoro w trakcie egzaminu potrafiłeś błysnąć kilkoma ciekawymi sformułowaniami?

Każdy egzamin ma swoją specyfikę i wymaga znajomości określonych technik. Nie trzeba dodawać, że osoby dobrze znające te techniki potrafią na egzaminie lepiej sprzedać swoją wiedzę. Ty już za chwilę będziesz mógł poznać te techniki i dowiedzieć się jak zrobić wrażenie na komisji egzaminacyjnej.

Kto jeszcze chce skorzystać z ostatniej deski ratunku?

Książka ta ma na celu wyrobić w Tobie takie nawyki językowe, które odgrywają bardzo ważną, a czasami decydującą rolę w trakcie egzaminu maturalnego.

Dla osób, które posiadają bardzo słabą znajomość języka angielskiego, będzie ona kołem ratunkowym. Kołem, dodajmy, rzuconym tonącemu na morzu. Przy szalejącym sztormie. Nocą. Dzięki niej, masz szansę odpowiednio przygotować się do egzaminu.

Ci zaś, którzy opanowali już język angielski na dobrym czy bardzo dobrym poziomie, znajdą w niej wiele rad i pożytecznych wskazówek, w jaki sposób najlepiej zaprezentować swoją wiedzę w trakcie egzaminu.

Najlepiej uczyć się na błędach innych…

W ebooku “Matura ustna z języka angielskiego” znajdziesz sporo przykładowych wypowiedzi uczniów, opatrzonych komentarzem i oceną. Uczniowie często nie potrafią ocenić sami swoich umiejętności, co jest zresztą zupełnie naturalne.

Porównując punktację przyznaną wypowiedziom na różnym poziomie, zorientujesz się z pewnością, ile punktów zdobyłbyś za swoją. Jest to pierwsza na rynku publikacja, która daje Ci taką możliwość.

Znasz kogoś, kto pomoże Ci bardziej niż…

…Egzaminator? Jeśli tak, to masz niesamowite szczęście i zdasz maturę bez żadnego problemu.

Jeśli jednak nie masz pod ręką egzaminatora, który wyjaśni Ci krok po kroku jak przebrnąć przez maturę ustną z języka angielskiego, ta publikacja, której autorką jest egzaminatorka z języka angielskiego, może być dla Ciebie ostatnią deską ratunku.

Przeczytaj koniecznie książkę Karoliny Halczuk Matura ustna z języka angielskiego

Podobne artykuły

Tags: , , Książki

Leave a Reply

(required)

(required)


Arkusz II Słuchanie

Jak przygotować się do tej części matury? Jest to ciężka i żmudna praca i, niestety, czasochłonna. Trzeba po prostu...

Arkusz II Czytanie

Czytanie na poziomie rozszerzonym jest oczywiście o wiele trudniejsze niż na poziomie podstawowym. Tutaj masz do czynienia z oryginalnymi...

Arkusz II Struktury leksykalno-gramatyczne

W tej części matury najczęściej pojawia się test wielokrotnego wyboru, czyli multiple choice test. Jest to tekst, z którego usunięto...

Angielskie słówka (darmowy fragment)

W ciągu następnych kilkunastu minut masz szansę zapoznać się z rozwiązaniem i lekarstwem na wszystkie swoje problemy z nauką...

Angielskie zwroty

Przeczytaj jak zapamiętać 200 angielskich zwrotów w 100 minut?

Angielskie czasy

Poznaj 7 podstawowych czasów, które wystarczą Ci do sprawnej komunikacji w języku angielskim.

Szybka nauka języków obcych (darmowy fragment)

Jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych, wykorzystując możliwości własnego umysłu?

Techniki pamięciowe dla każdego

Jak wykorzystać moc swojego umysłu poprzez efektywne techniki pamięciowe i zapamiętać wszystko czego potrzebujesz?

Matura ustna z języka angielskiego

Nie musisz być orłem z angielskiego, aby zdać maturę. Poznaj techniki, które w znacznym stopniu Ci to ułatwią.Egzaminator radzi,...

Listening (poziom podstawowy)

Słuchanie (listening) to jedna z trudniejszych części matury pisemnej. Dlaczego? Bo do niej już nie ma powrotu. Wysłuchasz dwa...